בניית אתרים בהתאמה למנועי החיפוש

בניית אתרים באינטרנט נעשית על מנת למתג עסקים, להציע מוצרים ושירותים שונים למכירה, ויש גם אתרי מידע רבים, אתרים של גופים ציבוריים וכדומה. לא משנה איזה סוג אתר אתם מבקשים לבנות, על בניית אתרים להיעשות תוך התאמה למנועי החיפוש ובראשם מנוע החיפוש של גוגל. התאמת האתר למנוע החיפוש של גוגל יכולה לקדם את העסקים והמכירות שלכם בצורה משמעותית עד כדי כך שאי התאמה פירושה ייבוש העסק שלכם באינטרנט.

איך עושים זאת?

כאשר מתכננים אתר יש לקחת בחשבון מרכיבים רבים כגון: הגדרת ייעוד האתר, הגדרת קהל הלקוחות, תכני האתר, סוג האתר וכדומה. בניית אתרים כוללת גם את בחירת השם לאתר ורכישת דומיין בארץ או בחו"ל, את איחסון האתר בשרתים חיצוניים וכמובן את עיצובו הגרפי והטכני של האתר. הפעולה שתנגיש את האתר שלכם לגולשים נקראת קידום אתרים ואותה יש לעשות בהתאם לפרמטרים שאותם קבעה גוגל.רבים מבוני האתרים מתכננים את האתר על פי התוכן ודרישות גוגל עוד לפני שהם מתחילים בעיצוב האתר. אבל גם לאחר בניית אתרים יש לתחזק את האתר באופן מתמיד ולהכניס לתוכו תכנים חדשים באופן תדיר על מנת להראות תנועה של גולשים.

שינויים בדפי האתר

בניית אתרים חייבת לכלול פרמטר לשינוי דפי האתר על מנת להראות כי האתר נמצא בתנועה. בניית אתרים פשוטים היא שמנחה כיום את בוני האתרים. גוגל הוא למעשה מנוע חיפוש פשוט לשימוש ומאד ידידותי. גוגל המציא את שיטת "האנטר" כלומר, רישום מילת חיפוש בחלון והקשה על ENTER כדי לקבל את התוצאה. הגישה הזו אומצה ברבים מן האתרים והיא מפשטת מאד את הניווט בתוך האתרים.

התאמת האתר למנוע החיפוש

כפי שנאמר, אחד הקריטריונים הראשונים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון בניית אתרים הוא התאמת האתר למנוע החיפוש של גוגל. חשוב מאד שהאתר יתמוך האופן תקין במנוע החיפוש על מנת שניתן יהיה למצוא אתכם בקלות. חשוב לציין כי התאמה זו ופעולות לקידום אתרים הם לב האפשרות להגיע לקהל הלקוחות שלכם, וזאת מכיוון שכל אתר רוצה להיות בראש רשימת החיפוש בקטיגוריה שלו. כולם יודעים שמי שלא קיים בעמוד החיפוש הראשון כאילו והוא לא קיים בכלל, והתחרות על כך גדולה.

דוגמה להתאמת בניית אתרים למנוע החיפוש

יש להשתמש בתגיות ALT בתמונות כדי לאפשר לגוגל לקרוא את התמונה בתור שם מסויים, מכיוון שהמנוע לא יכול לדעת מה התמונה מסמלת אצלכם באתר. כמו כן יש לשמור על כותרות אחידות ולהפריד בין כותרות ראשיות לכותרות משניות כדי שמנוע החיפוש יבין כי מדובר בדפים שונים. בנוסף, חשוב שכל עמוד באתר יהיה עם כותרת שונה כדי למקם אותם נכון במנוע החיפוש ולא רק בעמוד הראשי, אלא בשלל העמודים שלכם באתר.

כמובן שישנן עוד דרכים רבות לקידום האתר וכולן מכוונות לחשיפה גדולה יותר בפני הלקוחות הפוטנציאלים שלכם.