מה קודם למה: עיצוב אתרים או קידום אתרים?

עיצוב אתרים לאינטרנט הוא תחום שעוסקות בו חברות רבות. על מנת לעצב אתר אינטרנט יש צורך להתחשב בפרמטרים רבים, אבל אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון למן הרגע הראשון של עיצוב אתרים הוא קידום אתרים. ולמה הכוונה? כיום כל ילד יכול לבנות אתר פשוט באינטרנט ולהציג בו תמונות או טקסטים ולשתף את חבריו באתר שבנה. אולם עיצוב אתרים מסחריים הנו סיפור לגמרי אחר. לאתרים מסחריים יש מטרה אחת והיא להגדיל את העסקים ואת המכירות של העסק. ולא משנה באיזה תחום מדובר. כל אתר מסחרי, מכל סוג שהוא, גם אם הוא אתר מאמרים וידע לכאורה, מכוון בסופו של דבר להרחיב ולהגדיל את העסק שהעלה אותו לרשת.

קידום אתרים

השאלה מה מקדים אתה מה: עיצוב אתרים או קידום אתרים, היא במקום. האמת היא שיש לעשות את השניים יחד למן ההתחלה. תחשבו על הקמת חנות ברחוב מסויים שאף אחד לא שמע או יודע עליה. החנות יכולה להיות מעוצבת בצורה מרהיבה וגם הסחורה שלה יכולה להיות מאד מבוקשת, אבל אם הלקוחות לא ידעו שהחנות קיימת הם לא יגיעו אליה. כך יש להתייחס לבניית אתרים. עיצוב האתר וקידומו צריכים להיעשות במקביל.
קידום האתר פירושו לגרום לגולשים למצוא אתכם בקלות. ומכיוון שכיום רוב החיפוש באינטרנט נעשים דרך מנוע החיפוש של גוגל, הרי שיש להתאים את האתר מראש לקריטריונים שגוגל קבע על מנת לקדם אתרים לראש העמוד הראשון בחיפוש הקטגוריה שלכם. ישנן כמה דרכים לעשות זאת וחברות הבונות אתרים תוכלנה לעשות עבורכם גם פעולה זו.

קידום אתרים אורגני וקידום ממומן

קידום אתרים נעשה בצורה אורגנית או ממומנת. הקידום האורגני מתייחס לקריטריונים שגוגל קבע לשם כך והם כוללים בחירת מילות מפתח לחיפוש שיהיו רלוונטיות לעסק שלכם, העלאת טקסטים ומאמרים רלוונטים לעסק שלכם הכוללים את מילות החיפוש הללו ועידכון האתר בצורה שוטפת. יש לזכור כי גוגל יודע לקרוא טקסטים והוא לא מסוגל לזהות גרפיקה המיוחסת לאתר שלכם ולכן הדגש הוא על כתיבת תכנים. גם יצירת קישוריות באתרים מהתחום שלכם חשובה לקידום האתר וכדומה.
קידום אתרים ממומן הוא העלאת פרסומות בתשלום בעמודי החיפוש של גוגל בנושא הרלוונטי. ישנן שיטות שונות לעשות זאת והכוונה היא לחשוף את האתר שלכם לגולשים גם אם הוא עדיין לא הגיע לעמוד החיפוש הראשון.

עיצוב אתרים

מן האמור למעלה ניתן להבין שעיצוב אתרים צריך לתמוך בפעולות קידום האתרים ולא להיפך. משום כך יש לעשות את השניים ביחד מרגע קביעת הקונספט לאתר ובחירת התכנים שיופיעו בו. עיצוב האתר כולל גם את המראה הויזואלי שלו, את הגרפיקה, בחירת הצבעים המובילים והאייקונים הדרושים וכדומה. בנוסף, כולל עיצוב האתר גם את הצד הטכני שאמור להנגיש את האתר לגולשים בצורה נוחה וקלה לשימוש.