עיצוב אתרים

רגע לפני בניית אתר… 

בטקסט הקצר שלפניכם נעסוק בתחום מורכב שמשלב אנשים מתחומים שונים. למרות המורכבות שלו אנשים רבים שמעוניינים לבנות אתר מזניחים את החלק הכל כך חשוב הזה בתהליך. אנחנו מברים כמובן על עיצוב אתרים. במידה ואתם עומדים לפני הקמת אתר חדש, דעו כי ישנם לא מעט חובבנים בתחום. כמובן שיש להתחשב במסגרת התקציב כאשר עומדים בפני פרויקט של הקמת אתר, אבל עיצוב אתרים הוא בהחלט נושא שיש להשקיע בו לא מעט מחשבה וכמובן שגם כסף. קריאה נעימה.

מה זה בדיוק עיצוב אתרים?

הגדרת היסוד של המושג היא סידור ויצירה של אוסף דפים שמהווים את האתר המקוון. ישנם לא מעט דברים שיש לקחת בחשבון כאשר עוסקים בתחום של בניית אתרים. בנוסף לכך, ככל השרשת מתפתחת ומשתכללת, כמעט מדי יום ישנם עוד אספקטים שיש לקחת בחשבון. בטקסט הזה אנחנו מדברים בעיקר על פורטלים אינטרנטיים מסחריים ובהם ישנם ארבעה היבטים בסיסיים. ראשית כאשר מדברים על עיצוב אתרים ישנה חשיבות עליונה להנגשת התכנים. לאחר מכן מדברים על שימושיות, כלומר יצירת ממשק גרפי ידידותי לגולש שיהיה נוח לניווט, אמין ופשוט במידת האפשר. המראה הוויזואלי הוא נדבך מרכזי בתחום והנגזרת שלו היא האחידות הסגנונית שתזרום כחוט השני בכל דפי האתר. לבסוף יש לתת את הדעת על זמינות על מנת שהאתר יהיה ידידותי למנוע חיפוש ומדיות פרסום. אלו הם על רגל אחת הנושאים שצריכים לעמוד לנגד עיניהם של בעלי מקצוע בתחום של עיצוב אתרים.

למה לא לבחור בבן של החבר מהעבודה?

כפי שציינו ישנם לא מעט חובבנים בתחום. הנקודה היא שלא כל מי שמעיד על עצמו כעוסק בתחום של עיצוב אתרים אכן מוכשר או מסוגל למשימה המורכבת הזו. מדובר על נושא שמשלב בין תחום מערכות המידע וטכנולוגיות המידע לעיצוב ולתקשורת חזותית ועוד. האם אתם בטוחים שהבחורצ'יק הצעיר באמת מסוגל לפעול בכל החזיתות האלו ולשלב ביניהן החכמה וברגישות תוך הבנת המשמעויות? אנחנו ממליצים לכם שכאשר אתם מחפשים מומחה בתחום של עיצוב אתרים תפנו לחברה רצינית ולא לקפוץ על האדם הראשון שמציע לכם את המחיר הנמוך ביותר.